Odkryj Muzyczne Dziedzictwo Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

28 kwietnia 2024
Muzeum w Domu Fryderyka Chopina

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli to miejsce, które każdy miłośnik muzyki powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. To tu, w dawnej oficynie dworskiej, przyszedł na świat jeden z największych kompozytorów wszech czasów. Muzeum oferuje nie tylko możliwość zobaczenia wnętrz, gdzie dorastał młody Chopin, ale także unikalną okazję do wysłuchania jego muzyki granej na historycznym fortepianie Erard z 1838 roku.

Majowe Recitale w Żelazowej Woli

Maj w Żelazowej Woli to czas szczególny – pełen muzyki i sztuki. Tegoroczny długi weekend majowy obfituje w liczne koncerty i recitale. W programie znajdują się występy zarówno młodych talentów, jak i uznanych artystów, laureatów międzynarodowych konkursów. Od inauguracyjnego koncertu Dmitry’ego Ablogina 1 maja, przez muzyczne kwadranse Piotra Sołtysika, aż po sobotnie i niedzielne recitale z udziałem Mateusza Krzyżowskiego i Janusza Olejniczaka. Każdy dzień przynosi coś wyjątkowego dla fanów muzyki Chopina.

Plan koncertów maj 2024 - Żelazowa Wola

1 maja zainaugurowany zostanie nowy cykl Koncertów Specjalnych, które odbywać się będą w święta wolne od pracy. Tego dnia o 12.00 i 15.00 wystąpi Dmitry Ablogin. Kolejne koncerty, zaplanowane w ramach tego cyklu, odbędą się 3 maja, 20 czerwca i 15 sierpnia.

2 maja, w czwartek odbędą się Kwadranse Muzyczne, podczas których wystąpi Piotr Sołtysik, uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

3 maja o 12.00 i 15.00 w cyklu Koncertów Specjalnych wystąpi Piotr Alexewicz.

4 maja, w ramach Sobotnich Recitali Chopinowskich, przy fortepianie zasiądzie Mateusz Krzyżowski, laureat m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

5 maja wystąpi Janusz Olejniczak, jeden z najwybitniejszych chopinistów, z koncertem rozpoczynającym 65 sezon Recitali Chopinowskich odbywających się w Żelazowej Woli nieprzerwanie od 1954 roku z inicjatywy prof. Zbigniewa Drzewieckiego.

18.05 godz. 17:45 - Teresa i Tomasz Marut

30.05 - Viet Trung Nguyen

Po Koncercie: Relaks i Smaki w Restauracji Chopin

Po muzycznych emocjach, zapraszamy do odwiedzenia naszej hotelowej restauracji Chopin, gdzie na Gości czeka specjalne menu chopinowskie. Nasze dania, inspirowane życiem i twórczością kompozytora, z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. Ciesz się wyjątkowym obiadem lub kolacją w atmosferze nawiązującej do epoki romantyzmu.

Zaplanuj Swoją Wizytę

Nie czekaj, sprawdź dostępność pokoi w Hotelu Chopin i zarezerwuj swoje miejsce już dziś. Zaplanuj weekend pełen niezapomnianych wrażeń muzycznych oraz kulinarnych. Odkryj, jak współczesność łączy się z historią przez dziedzictwo Fryderyka Chopina.