Żelazowa Wola i Hotel Chopin w Sochaczewie: Perfekcyjna Baza dla Melomanów

31 maja 2024
Żelazowa Wola i Hotel Chopin w Sochaczewie: Perfekcyjna Baza dla Melomanów

Położona zaledwie 7 kilometrów od Sochaczewa, Żelazowa Wola jest magicznym miejscem dla miłośników Fryderyka Chopina z całego świata. To tutaj, w otoczeniu pięknego parku, znajduje się Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, gdzie cyklicznie odbywają się koncerty chopinowskie. Te wyjątkowe recitale są doskonałą okazją, by poczuć ducha muzyki w miejscu narodzin wielkiego kompozytora.

Sobotnie Recitale Chopinowskie: Młode Talenty na Scenie

W każdą sobotę od maja do końca września, o godz. 12:00 i 15:00, odbywają się 30-minutowe koncerty młodych pianistów. To doskonała okazja, by posłuchać wschodzących gwiazd muzyki klasycznej w otoczeniu malowniczego parku.

Harmonogram sobotnich recitali w czerwcu 2024 roku obejmuje:

  1. 1.06 - Karolina Kuśmierz
  2. 8.06 - Piotr Sołtysik
  3. 15.06 - Michał Oleszak
  4. 22.06 - Diana Cooper
  5. 29.06 - Józef Domżał

Niedzielne Recitale Chopinowskie: Święto Muzyki

Niedzielne Recitale Chopinowskie to niepowtarzalna okazja do wysłuchania najwybitniejszych pianistów z Polski i zagranicy. Te 45-minutowe koncerty odbywają się od maja do końca września w każdą niedzielę o godz. 12:00 i 15:00. Występy są transmitowane na żywo na kanałach YouTube i Facebooku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w dwie ostatnie niedziele miesiąca o godz. 12:00.

Wstęp na recitale jest wliczony w cenę biletu do parku, a koncerty mają charakter plenerowy, bez numerowanych miejsc. W czerwcu 2024 roku zaplanowano występy takich artystów jak:

2.06 - Kamil Pacholec
9.06 - François Dumont
16.06 - Alberto Nosè
23.06 - Charles Richard-Hamelin
30.06 - Martín García García

Hotel Chopin w Sochaczewie: Komfort i Kulinarne Doznania

Po całym dniu spędzonym w Żelazowej Woli, serdecznie zapraszamy do Hotelu Chopin w Sochaczewie. Nasz hotel jest idealną bazą wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji. Oferujemy komfortowe pokoje i przyjazną atmosferę, zapewniając doskonałe miejsce do odpoczynku.
Nasza restauracja to doskonały wybór na pyszny obiad po koncercie. Znajdujemy się zaledwie 7 km od Żelazowej Woli, co czyni naszą lokalizację niezwykle dogodną dla wszystkich odwiedzających muzeum. Ciesz się wyśmienitymi daniami i relaksem w naszej eleganckiej restauracji.

Zapraszamy do Hotelu Chopin - Twojej bazy w sercu muzyki Chopina

Dołącz do nas i ciesz się niezapomnianymi chwilami w otoczeniu muzyki Fryderyka Chopina oraz komfortem naszego hotelu. Zaplanuj wizytę w Żelazowej Woli i zarezerwuj pobyt w Hotelu Chopin w Sochaczewie, aby w pełni doświadczyć magii tego wyjątkowego miejsca.
Serdecznie zapraszamy!