Ukryj treść

Warto zobaczyć w okolicy

Przejeżdżając przez Sochaczew nie można ominąć miejsca urodzenia polskiego kompozytora Fryderyka Chopina – Żelazowej Woli. Można tam podziwiać dworek - miejsce narodzin słynnego kompozytora oraz harmonizujący park z rzadkimi okazami drzew i krzewów.
Na terenie dworku odbywają się koncerty chopinowskie w wykonaniu wybitnych pianistów polskich i zagranicznych.                                                                                             

Po koncercie zapraszamy do naszej restauracji w Hotelu Chopin, w której serwujemy wyśmienite dania i desery przygotowane przez naszego Szefa Kuchni. Na zamówienie dostępne jest również Menu Chopinowskie, które zawiera dania kuchni polskiej i francuskiej inspirowane upodobaniami kulinarnymi Fryderyka Chopina.

W  Sochaczewie znajduje się jedyne w swoim rodzaju Muzeum Kolei Wąskotorowej. Udostępnia zwiedzającym stałą ekspozycję prezentującą tabor i eksponaty obrazujące historię sochaczewskiej kolei. W sezonie – od maja do września – organizuje wycieczkowe przejazdy pociągiem do Puszczy Kampinoskiej.
Warto również odwiedzić Sanktuarium Maryjne w Niepokalanowie oraz Nieborów i Arkadię - pozostałość po rodzinie Radziwiłłów.

Skontaktuj się z nami - recepcja chętnie pomoże zaplanować pobyt w naszym regionie.

Zaufali nam
Ukryj treść
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij