Hide content

Historia Hotelu Chopin

Prawdziwy rodzinny hotel …

Pomysł na zbudowanie hotelu zrodził się spontanicznie. Chcieliśmy spróbować połączenia naszej pasji z biznesem, dlatego otworzyliśmy hotel z restauracją w centrum Sochaczewa.

Hotel Chopin gwarantuje spokój i ciszę w samym sercu miasta. Jednak to wyjątkowe miejsce na mapie Sochaczewa nie zawsze tak wyglądało. Od początkowej formy do obecnego stanu wiodła kręta i wyboista droga. Obiekt wielokrotnie był rozbudowywany.

Dziś chcemy opowiedzieć Ci historię naszego hotelu.

Podczas budowy hotelu, nasze plany architektoniczne wzorowaliśmy na zagranicznych obiektach, ponieważ w Polsce prywatne hotelarstwo dopiero się rozwijało. Czerpaliśmy inspiracje z największych sieci hoteli w USA i staraliśmy się stworzyć miejsce z pasją, pełne serdeczności i mamy nadzieję, iż nam się to udało.

Wybór nazwy nie był trudny, chcieliśmy, żeby była związana z Fryderykiem Chopinem naszym kompozytorem, a co za tym idzie również z miejscem jego urodzenia, czyli Żelazową Wolą, która jest położona niedaleko Sochaczewa.

Podczas letnich pobytów w Żelazowej Woli młody Fryderyk wielokrotnie odwiedzał Sochaczew. Mało kto wie, że jeden ze swoich ostatnich koncertów w ojczyźnie Chopin zagrał w Sochaczewie. Zorganizowano go 29 sierpnia 1830 r. z inicjatywy gen. Piotra Szembeka, który stacjonował ze swoim wojskiem w Sochaczewie.

Hotel i restaurację oddano do użytku naszym Gościom w 1998 roku i wtedy też odbył się pierwszy bal sylwestrowy na 100 par.

W 1999 roku  zgłosiliśmy obiekt do Polskiego Zrzeszenia Hoteli. Byliśmy obiektem 3-gwiazdkowym.

Nie chcieliśmy poprzestać tylko na hotelu i restauracji, dlatego w 2000 roku oddaliśmy do użytku naszych Gości nowe skrzydło z pokojami i częścią rekreacyjną – siłownią, sauną oraz basenem.

Natomiast w roku 2006 wykorzystując zarówno posiadane grunty jak i dokupując przyległe niezabudowane działki, wybudowaliśmy nową salę balową o powierzchni 400 m² z zapleczem gastronomicznym, która jest wykorzystywana do organizacji konferencji, przyjęć weselnych, imprez okolicznościowych oraz koncertów.

W roku 2008 wystąpiliśmy do Urzędu Marszałkowskiego o zmianę kategorii z trzech gwiazdek na cztery gwiazdki, otrzymaliśmy pozytywną decyzję, która jeszcze bardziej zmobilizowała nas do rozbudowy hotelu i podwyższania poziomu naszych usług.

Następne lata stawiały nam nowe wyzwania. Zdaliśmy sobie sprawę jak ważny jest komfort oraz możliwosć odpoczynku podczas podróży, dlatego w kolejnych latach oddaliśmy do dyspozycji naszych Gości: łaźnię parowo-błotną, saunę oraz gabinety masażu i kosmetyczne.

Od 2013 roku  w naszej sali balowej przy współpracy z Urzędem Miejskim w Sochaczewie, Państwową Szkołą Muzyczną i Narodowym Instytutem F. Chopina realizujemy projekt "Sochaczewskie Spotkania z Chopinem". W każdą ostatnią środę miesiąca odbywają się koncerty, recitale poświęcone twórczości Fryderyka Chopina. Inicjatywa ta ma na celu ożywienie kulturalne tego nieodległego od  Żelazowej Woli miasta.

W lipcu 2017 gościliśmy ekipę telewizji TVN Style. Przygotowania do przyjęcia weselnego w naszym hotelu odbywały się tym razem pod czujnym okiem ekspertów programu "I nie opuszczę Cię aż do ślubu" prowadzonego przez Izabelę Janachowską.

Już od ponad 20 lat każdego dnia tworzymy z pasją historię tego wyjątkowego miejsca w samym sercu Sochaczewa. To dzięki naszym Gościom Hotel Chopin istnieje i będzie istnieć jeszcze przez wiele lat, dostarczając pozytywnych wrażeń odwiedzającym i służąc jako oaza spokoju. Ty także razem z nami tworzysz tę wspaniałą historię. Dziękujemy!

They trusted us
Hide content
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close