Verbergen

Historia Hotelu Chopin

Prawdziwy rodzinny hotel …

Pomysł na zbudowanie hotelu zrodził się spontanicznie. Chcieliśmy spróbować połączenia naszej pasji z biznesem, dlatego otworzyliśmy hotel z restauracją w centrum Sochaczewa.

Hotel Chopin gwarantuje spokój i ciszę w samym sercu miasta. Jednak to wyjątkowe miejsce na mapie Sochaczewa nie zawsze tak wyglądało. Od początkowej formy do obecnego stanu wiodła kręta i wyboista droga. Obiekt wielokrotnie był rozbudowywany.

Dziś chcemy opowiedzieć Ci historię naszego hotelu.

Podczas budowy hotelu, nasze plany architektoniczne wzorowaliśmy na zagranicznych obiektach, ponieważ w Polsce prywatne hotelarstwo dopiero się rozwijało. Czerpaliśmy inspiracje z największych sieci hoteli w USA i staraliśmy się stworzyć miejsce z pasją, pełne serdeczności i mamy nadzieję, iż nam się to udało.

Wybór nazwy nie był trudny, chcieliśmy, żeby była związana z Fryderykiem Chopinem naszym kompozytorem, a co za tym idzie również z miejscem jego urodzenia, czyli Żelazową Wolą, która jest położona niedaleko Sochaczewa.

Podczas letnich pobytów w Żelazowej Woli młody Fryderyk wielokrotnie odwiedzał Sochaczew. Mało kto wie, że jeden ze swoich ostatnich koncertów w ojczyźnie Chopin zagrał w Sochaczewie. Zorganizowano go 29 sierpnia 1830 r. z inicjatywy gen. Piotra Szembeka, który stacjonował ze swoim wojskiem w Sochaczewie.

Hotel i restaurację oddano do użytku naszym Gościom w 1998 roku i wtedy też odbył się pierwszy bal sylwestrowy na 100 par.

W 1999 roku  zgłosiliśmy obiekt do Polskiego Zrzeszenia Hoteli. Byliśmy obiektem 3-gwiazdkowym.

Nie chcieliśmy poprzestać tylko na hotelu i restauracji, dlatego w 2000 roku oddaliśmy do użytku naszych Gości nowe skrzydło z pokojami i częścią rekreacyjną – siłownią, sauną oraz basenem.

Natomiast w roku 2006 wykorzystując zarówno posiadane grunty jak i dokupując przyległe niezabudowane działki, wybudowaliśmy nową salę balową o powierzchni 400 m² z zapleczem gastronomicznym, która jest wykorzystywana do organizacji konferencji, przyjęć weselnych, imprez okolicznościowych oraz koncertów.

W roku 2008 wystąpiliśmy do Urzędu Marszałkowskiego o zmianę kategorii z trzech gwiazdek na cztery gwiazdki, otrzymaliśmy pozytywną decyzję, która jeszcze bardziej zmobilizowała nas do rozbudowy hotelu i podwyższania poziomu naszych usług.

Następne lata stawiały nam nowe wyzwania. Zdaliśmy sobie sprawę jak ważny jest komfort oraz możliwosć odpoczynku podczas podróży, dlatego w kolejnych latach oddaliśmy do dyspozycji naszych Gości: łaźnię parowo-błotną, saunę oraz gabinety masażu i kosmetyczne.

Od 2013 roku  w naszej sali balowej przy współpracy z Urzędem Miejskim w Sochaczewie, Państwową Szkołą Muzyczną i Narodowym Instytutem F. Chopina realizujemy projekt "Sochaczewskie Spotkania z Chopinem". W każdą ostatnią środę miesiąca odbywają się koncerty, recitale poświęcone twórczości Fryderyka Chopina. Inicjatywa ta ma na celu ożywienie kulturalne tego nieodległego od  Żelazowej Woli miasta.

W lipcu 2017 gościliśmy ekipę telewizji TVN Style. Przygotowania do przyjęcia weselnego w naszym hotelu odbywały się tym razem pod czujnym okiem ekspertów programu "I nie opuszczę Cię aż do ślubu" prowadzonego przez Izabelę Janachowską.

Już od ponad 20 lat każdego dnia tworzymy z pasją historię tego wyjątkowego miejsca w samym sercu Sochaczewa. To dzięki naszym Gościom Hotel Chopin istnieje i będzie istnieć jeszcze przez wiele lat, dostarczając pozytywnych wrażeń odwiedzającym i służąc jako oaza spokoju. Ty także razem z nami tworzysz tę wspaniałą historię. Dziękujemy!

Sie haben uns vertraut
Verbergen
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen